Próba przemytu papierosów udaremniona

Brak zdjęcia Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywateli RP oraz przemycone przez nich znaczne ilości papierosów. W dniu 16 sierpnia br. w pobliżu m. Bereżnica, powiat hrubieszowski, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Horodle ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci: - 120 000 szt. papierosów o szacunkowej wartości 60 042 zł.

Papierosy zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug i ukryte w pobliskich zakrzaczeniach. Tam ukryta kontrabanda miała czekać na wywiezienie jej w głąb kraju. Przemycony towar, pozostał jednak na miejscu a do sprawy zatrzymano dwóch ob. RP. Po przekazaniu informacji stronie ukraińskiej została zatrzymała jedna osoba i kolejne pudła z papierosami. Podobne zdarzenie miało miejsce w dniu 18 sierpnia br. w m. Zbereże, powiat włodawski. Funkcjonariusze podczas patrolu granicznego zatrzymali jednego ob. RP oraz towar bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci: - 250 000 szt. papierosów o szacunkowej wartości 125 087 zł. W obu sprawach zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.

Ważne: Strona wykożystuje pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Prywatności". Akceptuję